Неділя, 09.05.2021, 13:31

Центр дитячої та юнацької творчості Бобринецької міськради

Наші координати
вул. Леніна, 51
м. Бобринець
Кіровоградська обл.
27200
Тел.: (05257)-3-45-67
Ел. пошта: bobrbdt@mail.ru
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 107
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
Меню сайту   Від Будинку піонерів до Будинку дитячої та юнацької творчості, ідуть роки, ростуть діти, сивіють голови. Але не гасне вогонь творчості і пошуку. А де він бере свій початок, цей добрий вогонь пізнання і відкриттів? 
   Для багатьох колишніх і нинішніх школярів м. Бобринець він загорівся в Будинку піонерів (нині Будинок дитячої та юнацької творчості). Щороку йдуть з його стін вихованці, несуть з собою в велике життя бажання творити, знати, вдосконалюватись.
   Великий шлях довжиною в 56 років в Бобринецького Будинку дитячої та юнацької творчості. А було все так... 

  
   1 жовтня 1957 р.
   День прохолодний, але небо безхмарне. Будинок по вул. Дворянській, 61 (нині вул. 50-річчя Жовтня) потопає в жовтолистих кленах, каштанах. Всюди квітнуть яскраві хризантеми. На подвір’ї зібрались дорослі і діти. В усіх радісний настрій. Лунає веселий сміх. Та ось все раптом несподівано зникло. Оголошується відкриття свята. А свято непросте саме в цей день відбулось відкриття Будинку піонерів в місті.
   Місцеві органи влади виділили під Будинок піонерів приміщення колишнього військкомату. Приміщення складалось з семи кімнат. На той час почали діяти гуртки: фото, радіо, авіамодельний, спортивні, танцювальний, співочий, крою та шиття.
   Всі керівники гуртків працювали за сумісництвом, але змогли залучити до навчання в гуртках більше 100 учнів міських шкіл, хоча бажаючих було набагато більше.
   Керівники гуртків Костяк В.О., Воленко С.Ф., Благодаренко О.П., Волошинов П.С., Сулімова Д.В., Щербина М.О., Колісниченко М.Ф. приймали в свої гуртки учнів віком з 8 до 18 років. В цей час особливо були перевантажені спортивні гуртки. Районним відділом народної освіти були придбані м’ячі для гри в футбол, волейбол, баскетбол, яких на той час бракувало в школах.
   Вересень 1958 р.
   Починає діяти клуб вихідного дня. І гуртківці, і учні міських шкіл мали змогу зайнятись улюбленою справою в вихідний від занять день під умілим керівництвом педагогів Будинку піонерів.


   Червень 1959 р.
   З цього часу при Будинку піонерів почав діяти піонерський табір. Працював він на базі Тарасівської школи в три зміни. В кожній зміні мали змогу оздоровитися 45 учнів.
   Вересень 1964 р.
   В цьому році розширено мережу гуртків. З’явились гуртки вишивання, бального танцю, виразного читання. Почали діяти різноманітні гуртки на базі сільських шкіл: Тарасівської, В.Інгульської, Чарівненської, Іванівської та інших.
   Жовтень 1964 р.
   Будинку піонерів було надано нове приміщення по вул. Леніна, 61 (нині це приміщення ДАІ). 

   
   16 грудня 1989 р.
   Будинок піонерів переводять в приміщення, яке належало райвиконкому (по вул. Леніна, 51). Приміщення гарне, високе. Красивий актовий зал, 11 робочих кімнат. В цей час працює 23 гуртки при Будинку піонерів і 8 на базі сільських шкіл.
   Охоче відвідують діти гуртки, де вчаться шити, вишивати, в’язати, виготовляти вироби з соломки, макраме.
   Червень 1994 р.
   Будинок піонерів перейменовано в Будинок дитячої творчості.
   Травень 1995 p.
   Вперше проведено свято вшанування матерів "Все на землі від материнських рук”. Це свято стає традиційним: щороку в травні гуртківці вітають своїх мам, бабусь з Днем матері.
   1998 р.
   Пройшло чергове скорочення працівників БДТ. Залишилось працювати 10 педагогів. Працюють гуртки: килимарства, сувенірний, образотворчого мистецтва, танцювальний, вокальний, вишивання. Особливо користується популярністю гурток англійської мови.
   Червень 2002 р.
   Будинок дитячої творчості перейменовано в Будинок дитячої та юнацької творчості. В ньому навчаються понад 300 учнів різного віку: від 6 до 18 р. Їх навчають 10 педагогів, які віддають гуртківцям тепло своїх сердець, захоплення і знання.
   Це Обод К.В., Ворона О.М., Петля Л.О., Виноградська Л.І., Кабанець Т.П., Бевзенко Є.В., Човник А.М., Єрьомін С.А., Тесля А.М., Кириченко Н.І. Під дахом БДЮТ живуть танцюристи, килимарі, вокалісти, любителі шити, вишивати, малювати, досконало знати англійську мову.
   Будинок дитячої та юнацької творчості - один із небагатьох навчальних закладів, де навчання безкоштовне.
   Проходять роки. Але, як і раніше, поспішають до БДЮТ після уроків учні. Люблять вони свій навчально-виховний заклад, почуваються в ньому справжніми господарями. Це значить, що життя БДЮТ і його вихованців продовжується.
   І нехай так буде завжди.

Власенко Катерина Андріївна 
   Працювала директором Будинку піонерів з 1960 р. по 1963 р. Ставши директором, Катерина Андріївна домоглась, щоб більша частина керівників гуртків були основними працівниками.
   За роки її керівництва створено прекрасні колективи: духовий, хоровий, танцювальний. їх відвідували учні всіх міських шкіл. Гребенюк Інна Андріївна 
   Працювала директором з 1963 р. по 1977 р.
   Під час керівництва Будинком піонерів Інна Андріївна домоглась розширення мережі гуртків. Почали діяти гуртки на базі сільських шкіл. Змінились форми роботи: відкрився клуб старших піонерських вожатих. З’являються нові колективи ВІА, утворені з дівчат-старшокласниць, гурток бального танцю.
   З ініціативи Інни Андріївни в 1970 р. відбулось відкриття музею бойової слави. 

   
   І.А. Гребенюк у другому ряду перша зліва

Прокудіна Алла Іванівна 
   Працювала директором в 1977 р.
   В цей час поліпшується пошукова робота гуртківців. Музей поповнюється новими експонатами. Відбуваються зустрічі з цікавими людьми району.
   Команда барабанщиць вперше в 1974 р. бере участь в обласному огляді-конкурсі духових оркестрів і завоювала II місце.
   Алла Іванівна була активним організатором новорічних свят для учнів міських шкіл. Горобець Олександра Іванівна 
   Працювала директором з 1977 р. по 1992 р.
   В ці роки Будинок піонерів став районними центром роботи з піонерами. Урочисті лінійки, збори, піонерські та туристські зльоти - ось таким цікавим життям жили школярі в ті роки.
   Завдяки клопотанню Олександри Іванівни нарешті Будинок піонерів зайняв велике, просторе приміщення по вулиці Леніна, 51. 

   
   О.І. Горобець (у центрі) оглядає роботи гуртківців

Обод Катерина Василівна
   Працює директором з вересня 1993 р.
   Повністю змінились форми і методи роботи в Будинку піонерів. З її приходом, як директора, Будинок піонерів стає центром виховної роботи в районі.
   Виїзди працівників Будинку піонерів в сільські школи з метою надання методичної і практичної допомоги, організація і проведення масових виховних заходів, проведення семінарів-практикумів для педагогів-організаторів – ось далеко не весь перелік роботи педколективу в ці роки.
   Починаючи з 1993 р. Будинок піонерів двічі змінює назву. Нині він повністю відповідає своїй назві: Будинок дитячої та юнацької творчості.